Askeri Çadır / Kamp İklimlendirme

Askeri Çadır / Kamp İklimlendirme

Askeri kamplarda veya yerleşkelerde çadır, konteyner vb. mobil sistemlerin iklimlendirmesi için hızlı ve pratik bir şekilde kullanılmak üzere ürettiğimiz, NATO çalışma şartlarını karşılayan iklimlendirme sistemlerimizi 32 yıldır Türk ve yabancı orduların hizmetine sunmaktayız.

Tasarımlarımızı, askeri ihtiyaçlara göre şekillenen talepleri karşılamak için uzman mühendislik kadromuz ile çalışıp üretmekteyiz. Ayrıca, dünyanın her yerinde ve her türlü iklim şartında çalışmaya uygun olarak üretilen sistemlerimizin NATO Stok Numaraları da mevcuttur.

Askeri çadırlar için üretilen iklimlendirme sistemleri çadırların genelde arka taraflarında bulunan hava girişlerine özel izolasyonlu hortumlar aracılığıyla bağlanmakta ve iklimlendirilmiş havayı istenilen oranlarda karıştırarak çadırın içine yönlendirmektedir. Brülörlü sistemlerde bulunan fotosel, valf, brülör anahtarı, korumalı termostat vb. güvenlik ve denetleme donanımları bulunması sayesinde cihaz istenilen çıkış sıcaklığına ayarlanabilmekte ve tam otomatik olarak güvenle kullanılabilmektedir.

Thermacool üniteleri, tek bir ünite ile bir çadırın tamamını iklimlendirebilecek, çadırın orta noktasında dahi arzu edilen sıcaklığı oluşturabilecek kapasiteye sahiptir. Birden fazla çadırın iklimlendirilmesi söz konusu olduğunda her çadır için ayrı üniteler kullanmak yerine bütün çadırların iklimlendirmesini daha verimli, ekonomik ve eş zamanlı olarak tek başına gerçekleştirebilecek Thermacool iklimlendirme çözümleri üretmekteyiz.

;