Mantar ve Kompost Tesisleri

Mantar ve Kompost Tesisleri

Gökser Makina, kültür mantarı üretim sektörüne yönelik çalışmaları kapsamında mantar üretim tesisleri için hava kontrol üniteleri kurmaktadır. Uzun yıllardan beri Makina ve ekipmanlarımız ile mantar üretimi Türkiye ve Orta Doğu’da bir yetiştirme sanatı haline gelmiştir. Beyaz kültür mantarı, üretim çiftliklerinde güvenle yetiştirilebilmektedir. Firma olarak mantar üretim çiftlikleri için gerekli olan tüm ekipmanları, Makineleri ve danışmanlığı bir “mantar projesi” olarak mantar üreticilerine ayrı bir hizmet olarak sunmaktayız.

Mantar üretim tesislerinde yetiştirilen mantarların kalitesini etkileyen unsurların en üstünde proses hava kontrol üniteleri gelmektedir. Mantar üretim odalarının kapasitesine göre, tesisin bulunduğu rakım, konum-yer, nem seviyesi, vb. coğrafi özellikleri göz önünde bulundurularak optimum değerleri sağlayacak proses hava kontrol ünitelerinin dizaynı Gökser Makina tarafından yapılmakta ve yıllardır başarıyla uygulanmaktadır.

Mantar üretiminde üretim sürecinin herhangi bir şekilde aksamaması verim açısından son derece önemlidir. Tüm sistem bir ana taşıyıcı şasi üzerine monte edildiğinden dolayı, sistem yapısı herhangi bir arıza durumunda en hızlı şekilde müdahaleye olanak tanımaktadır.

Hava kontrol sisteminde kullanılan yüksek verimli, ileriye dönük ve sık kanatlı radyal fanlar, yüksek neme karşı dayanıklı materyalden üretilir ve bu dayanıklılığı artıracak özel bir kaplama işlemine tabi tutulurlar. Bu sayede yüksek neme sahip iç sirkülasyon havasının fan üzerinde bir etkisi olmaz.

Hava şartlandırması esnasında gerekli olan ısı kaynağı olarak sıcak su kazanı veya brülörlü ısıtma setleri kullanılmaktadır. Soğutma ihtiyacı için ise toplam oda sayısına bağlı olarak merkezi soğutma sistemi veya gaz akışkanlı soğutma çevrimi kullanılabilmektedir.

Tüm sistemler standart olarak bilgisayarlı kontrol ünitesine bağlanabilecek şekilde tasarlanmış olsa da bilgisayarlı kontrol ünitesi opsiyonel seçenek olarak sunulur. Bu kontrol ünitesi mantar üretim odası içerisindeki çeşitli sensörlerin yardımı ile merkezi kontrol ünitesini denetler ve yönetir. Bilgisayar sensörlerden aldığı verilere uygun olarak proses hava kontrol sistemini kontrol eder ve mantar üretim süreci boyunca söz konusu değerleri optimum noktada tutar. Bu da mantar üretiminde verimi ve kaliteyi doğrudan artırır. Sonuç olarak insan hatasına yer vermeyen, riski en aza indirilmiş ve bilgi birikimi ve tecrübe ihtiyacı azaltılmış olarak sağlıklı ve yüksek verimli mantar üretimi sağlanmış olur.

Mantar kompostu üretim tesislerinde kullanılan ekipmanlar ve tüm mekanik aksamlar fabrikamızda üretilmekte ve diğer ülkelere deneyimli ihracat departmanımız tarafından ihraç edilmektedir. Kompost üreticileri, arzu ederlerse tesis hakkındaki tüm bilgiler için danışmanlık hizmeti de alabilmektedirler. Firma olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, projelerinin en kaliteli, kar oranı ve performansı en yüksek olacak şekilde gerçekleştirmektir.

 

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. http://www.mushroomplants.com/

;