Tarihçe

Gökser Ar-Ge'nin tarihi 1982 yılında kurulan "ÜNAL TEKNİK" e kadar gider. Bu firma Ankara, Tandoğan, Meçhul Asker Sokak’ta 10 m2 küçük bir firma olarak radyo-televizyon tamiri konusunda faaliyet göstermekteydi. Lokal ısıtma cihazlarında bir pazar olduğuna karar veren firmamız; zamanın şartlarına göre sınırlı bir üretim kapasitesi ile bu pazara girdi ve mevcut sistemleri taklit etmektense kendi özgün tasarımını oluşturmuş; Ar-Ge çalışmalarının öneminin bilincinde olan firmamız sürekli yenilikleri benimserken asla kaliteden taviz vermemiştir.

Lokal ısıtma cihazlarında ilk üç aşamalı yanma odasını tasarlayan firmamız sahasında lider olmanın gururuyla çalışmalarına devam etmiş ve müşteri istekleri doğrultusunda ürün gamını 6 ya çıkarmasının yanı sıra ürettiği ısıtıcıları TSE onayı alarak kalitesini kanıtlamıştır.

Firmamız, sahasında başka bir yeniliği gerçekleştirerek esnek ısı iletim körüklerinin üretimine başlamış böylece cihazlarda üretilen ısının istenilen bölgeye aktarılması sağlanmıştır. Firmamız halen Türkiye’deki ilk ve tek esnek ısı iletim körükleri üreticisidir.

Firmamızın Savunma Sanayii'ndeki faaliyetleri 1987 yılında kurulan "GÖKSER MAKİNA" ile başlamıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Havacılık Akademisi ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ürünlerimizi güvenle kullanan müşterilerimiz arasında yer almaktadır. Savunma Sanayii'ne üretim yapmak bizim için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Gökser Makine, en iyisini yapma konusunda tüm gayretlerini göstermeye devam edecektir.

;