Endüstriyel Esnek Hortumlar

Ağırlıklı olarak endüstriyel sistemlerde, hava ve diğer gaz akışkanlarının transferi için kullanım alanlarına uygunluğu, pratikliği, verimliliği bakımından değişik çaplarda ve değişik materyallerle imal edilmiş, bükülebilir, katlanarak küçülebilir, eklenerek uzatılabilir hava nakil kanalları imal etmekteyiz. Bu esnek hava nakil kanalları ısıtma soğutma havalandırma sektöründe farklı materyallerden yapılabilmesinden dolayı çok geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Kanallar dıştan galvaniz veya krom nikel paslanmaz çelik spiralli olduğundan çevre şartlarına karşı diğer PVC kanallara göre çok daha dayanıklı, mukavemetli ve uzun ömürlüdür. Kimyasal birleştirme yerine tamamen mekanik birleştirmeli üretim yöntemi ile imal edildiğinden, kimyasal etkilere karşı çok daha dayanıklıdır. Düzgün iç cidar sayesinde basınç kaybı olmadığı gibi partikül de tutmaz. Dıştan spiralli olmasının getirdiği avantajla yerde sürüklenme çalıştığı yerde başka malzemelerle temas, birbirine sürtünme gibi mekanik yıpratma etkilerine karşı çok daha dayanıklıdır.

Genel kullanım alanları şu şekildedir: klima ve havalandırmalarda, emiş uygulamalarında, hava emişi ve transferlerinde, çadır havalandırması / ısıtmasında, kaynak dumanı emme sistemlerinde, düşük basınç uygulamalarında, araç havalandırmalarında, gemi havalandırmalarında, asfalt plentleri filtrelerinde, matbaa tesislerinde, tünel-maden havalandırmalarında, egzos transferlerinde, savunma sanayinde, kimya tesislerinde, solvent tahliyesinde, boya dumanı tahliyesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.